(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-W9NZ6SK'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-74795751-1');
Jaką suszarkę na pranie stojące wybrać?

Jaką suszarkę na pranie stojące wybrać?

Jaką suszarkę na pranie stojące wybrać?

Suszarka na pranie stanowi nieodłączny element wyposażenia każdej łazienki. Bez niej ciężko byłoby skutecznie suszyć bieliznę, ubrania i ręczniki. Na rynku dostępne są różnego rodzaju suszarki do rozwieszania tekstyliów. Jednymi z najczęściej wybieranych modeli są suszarki do ubrań stojące. Czym należy kierować się, wybierając suszarkę na pranie?

Suszarka wolno stojąca na ręczniki i ubrania– co warto uwzględnić w trakcie wyboru?

Suszarka na pranie wolnostojąca to doskonałe rozwiązanie zarówno do niewielkich przestrzeni, jak i również świetnie sprawdza się w przypadku suszenia prania na świeżym powietrzu. Niestety suszarka ścienna czy sufitowa nie wykazują już takiego zastosowania, a przecież nie ma nic przyjemniejszego od zapachu ubrań, które schną na świeżym powietrzu. Na rynku dostępne są suszarki stojące, które potrafią pomieścić nawet do pięciu wsadów pralki, suszarki wyposażone w kapownik, do którego spływa woda oraz suszarki teleskopowe. Podczas wyboru suszarki na pranie, warto zwrócić uwagę na jej maksymalne obciążenie. Przeważnie sięga ono kilkunastu kilogramów. Poza wytrzymałością istotna jest również stabilność suszarki, dlatego rekomenduje się wybierać modele wyposażone w antypoślizgowe nakładki na nóżkach.

Jaka suszarka na pranie sprawdzi się najlepiej?

Decydując się na zakup suszarki wolnostojącej, należy zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

  • Metraż mieszkania – wielkość mieszkania ma ogromne znaczenie przy wyborze suszarki stojącej. Urządzenie po rozłożeniu zajmuje dużo miejsca, dlatego należy dysponować przestrzenią tak, aby prócz suszarki znalazło się miejsce na swobodne przejście.
  • Budowa suszarki – przy większej ilości członków rodziny automatycznie zwiększa się ilość prania, dlatego w takiej sytuacji najlepiej wybrać skrzydłową suszarkę na pranie. Rozkładane ramiona urządzenia pozwalają rozwiesić nawet do 20 kg prania – a więc zarówno ciężkie ubrania, jak i ręczniki o wysokiej gramaturze bez problemu znajdą na niej miejsce. Należy również zwrócić uwagę na ilość linek. Im są one dłuższe, Tyn więcej prania pomieszczą, Warto pamiętać, iż tego typu suszarka na ubrania nie sprawdzi się w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni (chyba, że umieszczona zostanie na ogródku). W przypadku małej łazienki świetnie sprawdzi się suszarka pionowa wieżowa. Na rynku można spotkać suszarki pionowe wyposażone nawet w cztery piętra. Bez problemu można powiesić na niej zarówno ubrania, ręczniki, jak i pościel.
  • Materiał, z którego została wykonana suszarka – jest ona zazwyczaj składana, może stać zarówno w łazience, jak i na zewnątrz, warto po zastosowaniu przetrzeć ją i złożyć – w takich warunkach narażona jest na wilgoć, co zwiększa ryzyko korozji. W związku z powyższym lepiej jest wybierać suszarki na pranie aluminiowe bądź z tworzyw sztucznych. Powinny być one również odporne na działanie promieni UV oraz wysokich temperatur.
  • Mobilność – suszarka na pranie wolnostojąca może być stacjonarna lub wyposażona w dodatkowe kółka. Drugi rodzaj jest bardziej przydatny szczególnie wtedy, gdy prane jest dużo ubrań, co znacznie ułatwia przenoszenie przeciążonego przez mokre ubrania i ręczniki urządzenia z miejsca na miejsce.
  • Dodatkowe wyposażenie - niektóre modele suszarek na pranie wyposażone są w dodatkowe uchwyty do wieszania koszul oraz kapownik, do którego spływa cieknąca z ubrań woda. Dobrze także sprawdzić, czy suszarka na pranie stojąca posiada antypoślizgowe nakładki na nóżki, które znacząco zwiększają jej funkcjonalność.

Jakie są zalety suszarki wolnostojącej?

Po każdym praniu ubrań, ręczników, czy bielizny należy je wyjąć z pralki i rozwiesić, aby wyschły. Umieszczenie mokrych rzeczy na grzejnikach lub kaloryferach nie wygląda zbyt estetycznie. Na szczęście z pomocą przychodzą suszarki na pranie. Najczęściej wybieranymi modelami są suszarki stojące, które są funkcjonalne i lekkie. Niewątpliwą zaletą suszarki stojącej jest fakt, iż można ją postawić zarówno w domu, jak i na zewnątrz (gdy jest ładna pogoda). Współczesne modele suszarek są odporne na negatywne działanie czynników zewnętrznych, takich jak mróz, nasłonecznienie czy wilgoć.