window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-74795751-1');

Ręczniki na prezent ślubny

Do darmowej dostawy 200,00 zł
Darmowa wysyłka od 200 zł
Do darmowej dostawy brakuje: 200,00 zł

Sortuj wg:

Znaleziono 73 produkty

Ręczniki na prezent ślubny

Ręczniki wykonane z bawełny egipskiej charakteryzują się niezwykle wysokim poziomem chłonności, w związku z czym doskonale nadają się do wytarcia ciała po kąpieli. Warto mieć na uwadze fakt, iż egipska bawełna zawdzięcza swą jakość i trwałość długim włóknom bawełnianym, co oznacza, iż produkty bawełniane, które nie są wykonany z odmiany egipskiej, ale cechują się tym samym atutem, są równie wysokiej jakości i mogą stanowić alternatywę dla bawełny egipskiej – np. bawełna turecka.

Ręczniki na rocznicę ślubu – dlaczego warto wybrać produkty wykonane z bawełny egipskiej?

W naszej ofercie dostępne są przede wszystkim ręczniki na prezent ślubny wykonane z bawełny egipskiej. Wszystko dlatego, iż jest to surowiec charakteryzujący się niesamowitymi właściwościami. Można śmiało stwierdzić, iż egipska bawełna to jeden z najbardziej wytrzymałych i luksusowych materiałów na rynku. Nasze ręczniki na rocznicę ślubu wykonane z oryginalnej bawełny egipskiej są dość wyjątkowymi produktami. A wszystko dlatego, iż surowiec ten uprawia się jedynie w jednym konkretnym miejscu – na żyznych glebach delty nilu w umiarkowanym klimacie. Jej oryginalna nazwa to gossypium barbadense, znana także jako wyjątkowo długa bawełna. Warunki uprawy w tym miejscu są tak doskonałe, iż bawełna z czasem ewoluowała, tworząc coraz dłuższe włókno, co jest ogromnym atutem, ponieważ oznacza, iż nitka powstała z włókien jest cieńsza, niż to bywa w przypadku innych rodzai bawełny. W konsekwencji tego możliwe jest tworzenie produktów o większej liczbie nitek. Równie ważny jest sposób zbierania bawełny egipskiej, bowiem jest ona zbierana ręcznie, co zapewnia gwarancję najwyższego poziomu jej czystości. W przeciwieństwie do mechanicznego zbierania bawełny, gdzie pojawia się duży nacisk, nie występuje tu zbyt duże obciążenie włókien, dzięki czemu pozostają one nienaruszone i proste. Włókna te mogą być dłuższe, co pozwala tworzyć bardzo cienkie nici, umożliwiające wytwarzanie przędzy bez utraty długości – skutkuje to silniejszą i bardziej miękką strukturą bawełny egipskiej. To właśnie dlatego surowiec ten jest idealnym materiałem ręczników na prezent ślubny.

Ręczniki na prezent ślubny – zalety ręczników z bawełny egipskiej

Od wieków bawełna egipska uważana była za najlepszą na świecie i królowała, jako jedna z największych przewag konkurencyjnych Egiptu. Ręczniki z egipskiej bawełny przeważnie są droższe niż standardowe bawełniane, jednak jakość, którą otrzymuje się w zamian, sprawia, iż śmiało nadają się one jako ręczniki na rocznicę ślubu. Poza tym, że bawełna egipska jest cudownie miękka i niewiarygodnie trwała, ręczniki z bawełny egipskiej są mniej podatne na tworzenie się kłaczków i mechacenia. Z upływem czasu oraz po każdym praniu stają się bardziej przyjemne w dotyku i miękkie. Są również o wiele lżejsze od ręczników z tradycyjnej bawełny. To z kolei przekłada się na ich właściwości oddychające. Materiał ten idealnie przepuszcza powietrze w upalne dni oraz izoluje w chłodne. Dostępne w naszym asortymencie ręczniki na rocznicę ślubu z bawełny egipskiej są tak wyjątkowe dzięki konkretnym cechom, a mianowicie:

  • ich miękkość nie przypomina żadnego innego włókna naturalnego;
  • długość włókna umożliwia uzyskanie najlepszej przędzy bez utraty jej wytrzymałości;
  • ich zdolność wchłaniania płynów wpływa na głębsze, jaśniejsze i trwalsze kolory materiału;
  • wytrzymałość włókna sprawia, że ręczniki są bardziej odporne na rozciąganie i bardziej solidne.

Wszystkie te czynniki sprawiają, iż bawełna egipska jest zdecydowanie najlepszym rodzajem bawełny, co sprawia, że ręczniki z niej również należą do tych najlepszych. Są one bardziej miękkie, trwalsze i delikatniejsze niż jakakolwiek inna bawełna, a różnorodność kolorów i wzorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Rozwiń więcej Zwiń
ZWOLTEX Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com