(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-W9NZ6SK'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-74795751-1');

Blog

Jak zmyć lakier do paznokci z pościeli?

Wszystkie kobiety wiedzą, że z lakierem do paznokci trzeba uważać. Wprawdzie piękne paznokcie dodają szyku i elegancji, ale aplikowany w pośpiechu łatwo brudzi ubrania, pościel czy prześcieradło. Silnie skoncentrowany barwnik skutecznie opiera się próbom usunięcia, chyba, że wiesz, jak sobie z nim radzić. Przeczytaj, jak zmyć lakier do paznokci z pościeli!

Roztocza w pościeli – jak z nimi walczyć?

Zauważyłeś u siebie lub swoich bliskich nawracający bez powodu katar lub kichanie, a może zwróciłeś uwagę na zaczerwienione oczy? Jeżeli tak, może to oznaczać, że właśnie ujawniła się alergia na roztocza! Przeczytaj, skąd biorą się te niewielkie pajęczaki i jak z nimi walczyć!

Jak usunąć plamy z potu?

Wysokie temperatury panujące w sypialni sprzyjają nadmiernemu poceniu się ciała. Wszyscy jesteśmy na to narażeni przede wszystkim w czasie upalnych, letnich wieczorów, ale też podczas sezonu grzewczego w zimie. Żółte plamy, które pojawiają się na pościeli i prześcieradle, nie tylko wydzielają nieprzyjemny zapach, ale także nieestetycznie wyglądają. Przeczytaj, jak

Jak prać koc?

Miękki i puszysty koc zapewni Ci ciepło podczas długich, zimowych wieczorów. Możesz się nim otulić i postawić przy łóżku gorącą kawę, aby poczuć, że liczy się tylko ten moment. Żeby Twój koc posłużył Ci w doskonałym stanie przez lata, powinien być należycie pielęgnowany. Przeczytaj jak prać koc, aby zachować jego właściwości!

Jak powstrzymać elektryzowanie się tkanin?

Naelektryzowane tkaniny łatwo rozpoznać po charakterystycznym „czepianiu się” materiału do dłoni, słabo słyszalnych trzaskach, a niekiedy nawet, delikatnych wyładowaniach elektrycznych, które przeskakują do dłoni.

Jak usunąć plamy z czekolady?

Trudno znaleźć kogoś, kto nie lubi czekolady. W formie pysznych deserów czy aromatycznego napoju towarzyszy nam ona na co dzień. Wystarczy jednak chwila nieuwagi, aby ulubiony słodycz zostawił pamiątkę na pościeli, ręczniku czy dywanie. Przeczytaj

Jak dbać o dywaniki łazienkowe?

Z pewnością wiesz, jak nieprzyjemne uczucie towarzyszy stąpnięciu bosą stopą na zimne kafle podłogowe wprost spod prysznica. Aby uniknąć chłodu, wiele osób układa w łazience dywaniki łazienkowe, które pełnią potrójną funkcję – izolują ciało od kontaktu z podłogą, sprawią, że woda nie rozlewa się po całym pomieszczeniu i zmniejszą ryzyko poślizgnięcia się.

Czym jest standard OEKO-TEX?

Odwiedzając sklepy z tekstyliami, z pewnością zauważyłeś, że poszczególne segmenty produktów różnią się między sobą ceną. Choć na pierwszy rzut oka większość tkanin wydaje się łudząco podobna, na niektórych wyrobach włókienniczych, np. ręcznikach, ściereczkach kuchennych czy prześcieradłach znajdziesz oznaczenie „Standard 100 by OEKO-TEX”. Co ono oznacza?

Czym usunąć żywicę z materiału?

Prace w ogrodzie, a nawet zwykła wycieczka do lasu często kończą się licznymi plamami i zabrudzeniami. Niektóre z nich, jak ziemia, bardzo łatwo usunąć. Z kolei inne bywają uporczywe. Z pewnością wiele razy złościłeś się, patrząc na kleiste ślady, jakie pozostawia żywica, osiadając na tkaninie. Czy można ją usunąć domowymi sposobami i jak się za to zabrać?

Jak usunąć rdzę z materiału?

Plamy z rdzy najczęściej pojawiają się na ubraniach podczas majsterkowania w domu lub w ogrodzie. Na dłoniach nieświadomie przenosisz płatki rdzy z narzędzi, wnętrza pomieszczenia gospodarczego czy altany. Wystarczy dotknąć przez przypadek ręcznika lub koszuli i ciemna plama gotowa. Czy to musi oznaczać, że ubranie lub bielizna pościelowa nadają się już do wyrzucenia? Niekoniecznie!