Blog

Co ile dni wymieniać ręcznik w łazience?

Jest wiele produktów, które przeciętny użytkownik używa codziennie, a pierze za rzadko. Są to przeważnie rzeczy stosowanie do higieny, np. pościel czy ręczniki. Właśnie w stosunku do nich często występują dylematy odnośnie do częstotliwości ich wymiany. Co ile dni zaleca się wymieniać ręcznik w łazience?

5 grzechów w użytkowaniu ręcznika

Wiele osób narzeka na krótką trwałość swoich ręczników. Co ciekawe, nie wszyscy z nich korzystają z materiałów niskiej jakości. Tak więc przyczyny należy szukać gdzie indziej – a mianowicie w niewłaściwym ich użytkowaniu. Jakie są najczęstsze błędy w stosowaniu ręczników? Jaki mają one wpływ na jego stan?

Co oznacza gramatura ręcznika?

Podczas zakupu ręcznika, wiele osób zastanawia się nad ich gramaturą, ponieważ wraz ze wzrostem ciężaru ręcznika, najczęściej, wzrasta jego cena. Co warto wiedzieć o gramaturze ręcznika i jaki ma ona wpływ na użytkowanie? Czy niska gramatura oznacza gorszą jakość?

Jaki wybrać ręcznik dla dziecka?

Ręczniki dla dzieci są tak samo ważnym elementem, jak kosmetyki, które stosowane są w trakcie kąpieli maluszka. Jednak nie każdy rodzić wie, jaki materiał jest najlepszy i najbezpieczniejszy dla dziecka. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru? Jakiego typu produktów należy unikać?

Bawełna egipska – dlaczego to ekskluzywny surowiec?

Przy tak dużym wyborze rodzajów bawełny dostępnych na rynku, wybór najlepszej tkaniny na ręczniki dla dzieci czy ręczniki kąpielowe może okazać się trudniejszy niż mogłoby się wydawać. Wiele osób decyduje się na zakup produktów, na których metce widnieje informacja „100% egipskiej bawełny” bez pełnego zrozumienia, co to jest i czy naprawdę jest to bawełna egipska. Czym jest i dlaczego jest ona ekskluzywnym surowcem?

5 ciekawostek na temat ręczników

Ręcznik w definicji jest płachtą materiału przeznaczoną do osuszania wody z ciała. I jako taka powinna spełnić kilka stawianych jej wymogów: być przyjemna w dotyku, dobrze chłonąć wodę, nie drażnić skóry oraz być trwała, łatwo się prać i nie tracić po praniu rozmiaru, kształtu i miękkości włókien. Jakie ciekawostki skrywają w sobie ręczniki?

Jak dezynfekować ręczniki?

Ręczniki oraz pościel zarówno w hotelach, jak i w domach są elementem wyposażenia, który narażony jest na stały kontakt ze skórą. Dlatego w trosce o każdego użytkownika, należy o nie dbać i regularnie dezynfekować. Czym grozi brak odpowiedniego czyszczenia ręczników i pościeli? Jak prawidłowo je dezynfekować?

3 rzeczy, które powinieneś zrobić po zakupie ręcznika

Piękne, grube, właściwie dobrane kolorystycznie ręczniki stanowią prawdziwą ozdobę łazienki. Zakup dobrej jakości ręczników nie jest oczywistą sprawą, więc warto dołożyć starań, by wybrać te, które najdłużej zachowają piękny wygląd i swoje właściwości. Co należy zrobić po zakupie ręcznika, aby był on bezpieczny i służył jak najdłużej?

Bawełna egipska, bawełna klasyczna i bambus – porównanie surowców

Bawełna klasyczna jest podstawowym włóknem, które jest stosowane w produkcji odzieży. Ma pochodzenie roślinne i pozyskiwana jest z nasion bawełnicy. Po ich przekwitnięciu powstaje torebka nasienna, która w czasie dojrzewania pęka i wypuszcza na zewnątrz watę. Warto wiedzieć, że...

Ręcznik do twarzy, ciała, włosów – ile ręczników powinna mieć jedna osoba?

Rozmiar ręcznika jest jedną z cech, która określa jego zastosowanie. Na rynku ręczniki dostępne są w wielu rozmiarach, od tych najmniejszych używanych do wycierania rąk przez średnie ręczniki kąpielowe i toaletowe aż po ręczniki dużych rozmiarów przeznaczonych na plażę. Jakie są najbardziej odpowiednie wielkości ręczników w zależności od zastosowania? Ile ręczników potrzebuje jeden użytkownik?