(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-W9NZ6SK'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-74795751-1');

Blog

Jak złożyć prześcieradło z gumką?

Bez względu na to, jaka pościel zostanie zakupiona do sypialni – czy to będzie pościel z kory, pościel satynowa, czy pościel bawełniana, istnieje co najmniej kilka uniwersalnych sposobów na perfekcyjne złożenie pościeli, które nie zajmuje zbyt dużo czasu. Doskonale sprawdzają się one w przypadku niemal każdego rodzaju materiału. Jak złożyć prześcieradło z gumką szybko z pożądanym efektem?

Jak usunąć plamy z krwi?

Skaleczenie może skutkować nie tylko bólem, ale również pojawieniem się trudnej do usunięcia plamy. Zabrudzeń z krwi niełatwo się pozbyć, szczególnie jeśli nie są one świeże. Dzięki domowym sposobom eliminacja tego problemu na szczęście jest możliwa. Jak usunąć plamy z krwi? Jakich środków użyć, aby nie uszkodzić materiału?

Czyszczenie pralki octem lub sodą – jak wyczyścić pralkę szybko i skutecznie?

Elementy wchodzące w skład mechanizmu pralki podlegają nieustannemu działaniu wody. Nic więc dziwnego, że czasem osadza się na nich kamień, pleśń i brud. Niejednokrotnie towarzyszy temu nieprzyjemny zapach. Poprzez regularne czyszczenie pralki można sprawić, iż będzie ona dłużej sprawnie funkcjonować...

W jakiej temperaturze prać pościel?

Osiągnięcie wysokiego komfortu snu i odpoczynku w czystej i pachnącej pościeli wymaga podporządkowaniu się kilku zasadom. Jaka jest prawidłowa odpowiedź na pytanie: w jakiej temperaturze prać pościel? Przede wszystkim należy czytać metki tekstylne, które są dołączone do każdej pościeli. To one są pomocne w sytuacji, gdy nie jest oczywista...

Jak często zmieniać pościel?

Odpowiedzi na pytanie dotyczące częstotliwości prania pościeli jest wiele, a co najgorsze, niejednokrotnie są one zupełnie inne. Wszystko dlatego, że wyjaśnienie tego, co ile zmieniać pościel jest zależna od wielu czynników. Jest to związane między innymi z aktywnością podczas snu, czy nawet temperaturą w pokoju. Poduszki, poszwy, kołdra oraz ...

Ocet do prania – co warto wiedzieć?

Ocet do prania doskonale sprawdza się w przypadku oczyszczania zarówno kolorowych, jak i czarnych lub białych tkanin. Dzięki jego zastosowaniu ubrania nabierają miękkości, a uporczywe plamy przechodzą do historii. Dodany do prania ocet umożliwia również usuwanie brzydkich zapachów oraz ułatwia późniejsze prasowanie parą. Czym charakteryzuje się ocet do pralki? Jakie są jego zalety oraz gdzie wlać ocet do prania?

Czym kierować się podczas wyboru ręcznika na basen?

Ręcznik jest jednym z basenowych niezbędników. Bez niego trudno wyobrazić sobie wizytę na pływalni. Wybór odpowiedniego ręcznika może w dużym stopniu wpłynąć na komfort użytkowania. Czym więc powinien cechować się dobrze dobrany ręcznik basenowy?

Jakie tkaniny sprawdzają się w sporcie?

Odzież sportowa oraz tekstylne akcesoria sportowe, jak na przykład ręczniki, nieco różnią się od tych stosowanych na co dzień. Muszą być one trwalsze, bardziej dopasowane do ciała, oddychające oraz wygodne. Aby spełnić te wszystkie warunki, stosuje się specjalne materiały, a czasem również ich połączenia. Chcesz wiedzieć, jakie tkaniny są zalecane w aktywności fizycznej? Poznaj rodzaje tkanin sportowych.

Suszenie prania w okresie jesiennym i zimowym

Mieszkańcy małych mieszkań w bloku, które posiadają jedynie kilka współdzielonych suszarni wiedzą, z jakim kłopotem wiąże się robienie prania i suszenie ubrań zimą. Wielu z nas sądzi, iż wywieszenie prania na zewnątrz jest bezcelowe – kierują się oni przekonaniem, że w niskich temperaturach i tak nie wyschnie. Nasuwa się więc pytanie - jak skutecznie suszyć wyprane ręczniki i ubrania zimą?

Jaką suszarkę na pranie stojące wybrać?

Suszarka na pranie stanowi nieodłączny element wyposażenia każdej łazienki. Bez niej ciężko byłoby skutecznie suszyć bieliznę, ubrania i ręczniki. Na rynku dostępne są różnego rodzaju suszarki do rozwieszania tekstyliów. Jednymi z najczęściej wybieranych modeli są suszarki do ubrań stojące. Czym należy kierować się, wybierając suszarkę na pranie?