window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-74795751-1');

Nasza historia

Historia firmy sięga 1946 roku. Od ponad 70 lat jesteśmy producentem najwyższej jakości ręczników, ściereczek kuchennych oraz innych tekstyliów do domu. Dostarczamy produkty do milionów gospodarstw domowych w Polsce i na całym świecie. W kraju nasza firma zajmuje pozycję lidera, a w Europie plasuje się w ścisłej czołówce producentów wyrobów frotte.

 

100% PRODUKCJI W POLSCE

 

organic certifed by CONTROL UNION License No. 1141210

 

TECHNOLOGIE & PATENTY

 

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Europejskie standardy

Jako jedyny producent na rynku potwierdzamy najwyższą jakość produktów 5-letnią gwarancją na chłonność materiału i trwałość kolorów.

Traktujemy zadowolenie naszych klientów jako najwyższy priorytet, a wszystkie nasze wyroby posiadają Międzynarodowy Znak Bezpieczeństwa Produktu OEKO-TEX Standard 100, który jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Certyfikat mogą uzyskać wyłącznie produkty wolne od substancji szkodliwych, m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich. Jego przyznanie poparte zostało badaniami na każdym etapie produkcji.

Z myślą o naszych najmłodszych klientach wszystkie dedykowane im produkty uzyskały certyfikat „Bezpieczny dla niemowląt”.

5 lat gwarancji

Jakość doceniana przez klientów

Jesteśmy liderem polskiego rynku, o czym w 2019 roku po raz piąty z rzędu zaświadczyło prestiżowe badanie konsumenckie Lider Jakości. Co trzeci konsument potwierdził znajomość marki Zwoltex oraz wskazał ją jako najbardziej polecaną w kategorii producenta ręczników. Ponadto nasza firma otrzymała po raz czwarty z rzędu (poprzedzony 6-miesięczną weryfikacją jakości i standardów produkcji) Europejski Certyfikat JAKOŚĆ ROKU 2019, przyznawany firmom przez jeden z największych dzienników w Polsce – „GAZETA”.

Pełen proces produkcji realizujemy w jednym miejscu w Polsce: zaczynając od barwienia przędzy, poprzez snucie, tkanie, strzyżenie, obszycie, aż po pełne wykończenie produktu.

100% produkcji realizujemy w naszej fabryce zlokalizowanej w Zduńskiej Woli.

Galeria zdjęć

Patenty i nowoczesne technologie

ultra-soft.png

Z myślą o naszych klientach stale rozwijamy technologię produkcji. Łączy nas wieloletnia współpraca z zakładami naukowymi i laboratoriami badawczymi – Instytutem Włókiennictwa w Łodzi. Jej efektem są liczne nowatorskie rozwiązania wykorzystywane w naszych wyrobach.

Dzięki opracowanej w laboratoriach Zwoltex, unikalnej technologii Ultrasoft, polegającej na specjalnym procesie wykańczania tkanin oraz zastosowaniu najwyższej jakości surowców (w tym bawełny egipskiej), ręczniki i ściereczki Zwoltex posiadają znakomite walory użytkowe – wyjątkową chłonność oraz miękkość. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, we współpracy z Instytutem Włókiennictwa opracowaliśmy unikatową technologię ANTIBACTERIAL BIO ACTIVE SILVER TECHNOLOGY

Technologia ta w przypadku ręczników polega na zastosowaniu aktywnych jonów srebra w celu nadania produktom trwałych właściwości antybakteryjnych.

Z kolei w ściereczkach kuchennych Zwoltex zastosowaliśmy środki przeciwdrobnoustrojowe i nieorganiczny absorber UV, czego efektem jest obniżenie tendencji do płowienia kolorów oraz uzyskanie właściwości antybakteryjnych i antygrzybicznych. 

Badania laboratoryjne potwierdzają, że ręczniki Zwoltex wyprodukowane w ANTIBACTERIAL BIO ACTIVE SILVER TECHNOLOGY zdecydowanie dłużej zachowują właściwości higieniczne. Ponadto znacząco ograniczają powstawanie nieprzyjemnego zapachu, a ściereczki kuchenne zachowują na długo walory estetyczne poprzez eliminację efektu płowienia kolorów. Posiadają także trwałe właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

Produkty Zwoltex wyprodukowane z zastosowaniem ANTIBACTERIAL BIO ACTIVE SILVER TECHNOLOGY są w pełni bezpieczne dla użytkowników i zgodne z międzynarodowymi normami Oeko-Tex® Standard 100.

antibacterial.jpg
ZWOLTEX Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com