1.jpg
Certyfikat GOTS

GOTS to najbardziej wymagający certyfikat tekstylny obejmujący pełny proces produkcji na wszystkich jego etapach – stworzony w trosce o ekologię i dbałość o środowisko naturalne.

EKOLOGICZNY SUROWIEC
(100% ORGANIC COTTON)
Surowce certyfikowane GOTS - użyte w procesie produkcji muszą zawierać włókna w pełni naturalne (ORGANIC COTTON), a więc pochodzące z upraw ekologicznych – realizowanych zgodnie z międzynarodowymi standardami, bez nawozów sztucznych oraz bez użycia GMO (Genetically Modified Organisms)

BIODEGRADOWALNE KOMPONENTY
NA WSZYSTKICH ETAPACH

GOTS to dbałość o każdy etap produkcji – w tym  o jakość stosowanych komponentów podczas barwienia czy wykończenia produktów – wymagane jest bardzo niskie zużycie środków chemicznych, które dodatkowo muszą spełniać wymagania dotyczące pełnego bezpieczeństwa, nietoksyczności i biodegradowalności.

DBAŁOŚĆ O ŚRODOWISKO NATURALNE
Każdy producent wytwarzający tekstylia certyfikowane GOTS –zobligowany jest do dbałości o redukcję zużycia cennego surowca jakim jest woda.
Dlatego proces produkcji tekstyliów z GOTS odbywa się w obiegu zamkniętym, z wykorzystaniem ekologicznych oczyszczalni ścieków.

ZWOLTEX Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com