window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-74795751-1');

Ręcznik do sauny

Do darmowej dostawy 200,00 zł
Darmowa wysyłka od 200 zł
Do darmowej dostawy brakuje: 200,00 zł

Sortuj wg:

Znaleziono 24 produkty

Filtruj:
Wybierz filtr

Ręczniki do sauny

Duży ręcznik do sauny to niezbędny element wyposażenia zawsze, kiedy marzymy o skorzystaniu z tej formy odpoczynku. Dobre zasady korzystania z sauny wymagają, aby zabrać ze sobą minimum dwa ,a niekiedy nawet trzy ręczniki. W naszej ofercie znajdziesz ręczniki do sauny przeznaczone dla kobiet i mężczyzn, a także wygodne kilty, pareo i turbany, które ułatwiają korzystanie z sauny oraz łaźni parowej.

Czy jeden ręcznik do sauny wystarczy?

Przede wszystkim warto mieć świadomość, że jeden ręcznik na saunę nie wystarczy. Pierwszy ręcznik saunowy męski lub damski należy powiesić przed wejściem do pomieszczenia. Będzie on służył do otarcia ciała po prysznicu, który bierzemy po spędzeniu czasu w wysokiej temperaturze. Drugi ręcznik do sauny służy do tego, aby przykryć nim drewnianą ławkę do siedzenia. Dzięki temu pot wytwarzany przez ciało pod wpływem gorąca nie ma kontaktu ze wspólną przestrzenią, a korzystanie z sauny jest bardziej higieniczne.

Zarówno ręcznik do sauny męski, jak i damski zabierany do wnętrza powinien być odpowiednio duży tak, aby można było złożyć go na dwie lub nawet trzy razy. Natężenie potliwości jest silnie osobnicze i zawsze trzeba dopasować ręcznik na saunę do swoich potrzeb.

Osoby, które nie chcą korzystać z łaźni nago, mogą wyposażyć się w trzeci ręcznik, przeznaczony do przykrywania ciała. Damski ręcznik do sauny zwykle będzie mniejszy niż męski. Ne musi on też szczególnie dobrze chłonąć wody, ponieważ jego funkcją jest przede wszystkim okrywanie ciała.

Ręcznik do sauny oraz ręcznik do wycierania ciała po prysznicu nigdy nie powinny być stosowane zamiennie, ponieważ znacząco zwiększa to ryzyko pasażu szkodliwych drobnoustrojów. Zwłaszcza ręcznik do sauny damski powinien być regularnie wymieniany z uwagi na występujące u pań zakażenia intymne.

Jak wybierać ręcznik na saunę?

Wybierając ręczniki do sauny należy zwrócić przede wszystkim uwagę na ich miękkość i grubość włókien. Tekstylia stosowane do okrycia ciała powinny być cienkie i wysychać szybko. Dla komfortu warto też postawić na produkt o jak najmniejszej wadze, który będzie praktycznie nieodczuwalny nawet podczas długich sesji.

Z kolei ręcznik na saunę używany po prysznicu oraz do przykrycia ławy może być wykonany z miękkiej i puszystej bawełny egipskiej. Wyróżnia się ona doskonałą chłonnością, a zastosowanie delikatnego materiału sprawia, że nawet długi czas spędzony w saunie jest przyjemny. Do kontaktu z wysoką temperaturą warto wybierać ręczniki do sauny odporne na uszkodzenia. Nasze tekstylia są wykonane w technologii Ultrasoft, która pozwala na pranie ręczników w temperaturze nawet 60⁰C z zachowaniem ich idealnej miękkości i parametrów użytkowych. Dzięki wykorzystaniu najwyższej klasy materiałów oraz nowoczesnych metod produkcji ręczniki na saunę marki Zwoltex mają aż 5-letnią gwarancję na chłonność materiału i trwałość kolorów.

W co jeszcze warto się wyposażyć?

Ręcznik na saunę to podstawa higieny i komfortu, ale oprócz niego można wyposażyć się w dodatkowe akcesoria. Osoby, które nie są zwolennikami korzystania z sauny nago mają do wyboru kilka rozwiązań.

Mężczyźni mogą sięgnąć po wygodne kilty zapewniające swobodę ruchów przy jednoczesnej ekspozycji ciała na dobroczynne działanie gorącej pary, Z kolei kobiety mogą zastąpić ręcznik na saunę wygodnym pareo, które łączy w sobie zalety klasycznej tuniki oraz okrycia. Dzięki elastycznym gumom zarówno kilty, jak i pareo doskonale dopasowują się do sylwetki bez potrzeby korzystania z niewygodnych, wiązanych ręcznie elementów.

Jeżeli szukasz ręczników na saunę, które będą jednocześnie wygodne, chłonne i wytrzymałe, sprawdź ofertę Zwoltex. Nasze produkty wyróżniają się nie tylko doskonałą jakością, ale też ponadczasowym designem. Oferujemy ręczniki na saunę w stonowanych odcieniach granatu, pomarańczu i brązu, które wszędzie będą prezentowały się okazale. Oferujemy zarówno ręczniki do sauny tkane metodą klasyczną, jak i rozwiązania żakardowe, wyróżniające się wyjątkowymi walorami estetycznymi. Nasze wyroby są zgodne z certyfikatem Oeko-Tex co oznacza, że nie zawierają w sobie żadnych szkodliwych dla zdrowia dodatków.

Rozwiń więcej Zwiń
ZWOLTEX Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com