(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-W9NZ6SK'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-74795751-1');
Jak składać ręczniki?

Jak składać ręczniki?

Jak składać ręczniki?

Składane w finezyjne kształty ręczniki najczęściej można spotkać w pokojach hotelowych. Taki kawałek materiału można składać zarówno w klasyczne kształty, ruloniki, jak i w spektakularne formy. Na szczęście sama sztuka ich składania jest na tyle prosta, że można nauczyć się jej w dosłownie kilka minut. Zobacz jak składać ręczniki, aby stały się małym dziełem sztuki?

W jaki sposób składać ręczniki?

Każdy, przebywając w hotelu, zwrócił zapewne uwagę na idealnie złożone ręczniki. To one dają wrażenie, iż zarówno pokój, jak i sama łazienka, dzięki nim zyskują elegancki charakter. Dbałość o ten detal jest nie tylko sposobem na to, aby zaoszczędzić miejsce, ale również sprawić, by goście hotelu czuli, iż mają do czynienia z wysokiej jakości placówką. Istnieje wiele sposobów składania ręczników – od klasycznego po te najbardziej finezyjne.

Klasyczny sposób na złożenie ręczników jest na tyle prosty, że każdy bez większych problemów sobie z nim poradzi. Z początku należy rozłożyć ręcznik na płaskiej powierzchni. Kolejno dłuższy kraniec złożyć w kierunku połowy ręcznika (identycznie należy postąpić z drugą stroną). Zaleca się zadbać o to, aby w ten sposób ręcznik podzielić na trzy równe części. W przypadku gdy ręcznik jest za duży, warto już na samym początku złożyć go na połowę. Następnie ten sam proces należy powtórzyć z przeciwnym krańcem ręcznika – skutkiem takiego postępowania jest kształt wydłużonego prostokąta. Kolejnym, a zarazem ostatnim krokiem, jest złożenie ręcznika jeszcze raz na pół.

Jest to jeden z najprostszych sposobów, który stosowany jest nie tylko w hotelach, ale i w wielu domach. To dzięki niemu możliwe jest wykorzystanie całej przestrzeni do przechowywania (w przypadku gdy półki są dość wąskie, wystarczy już w pierwszym kroku złożyć ręcznik w wystarczająco wąski pas).

Jak składać ręczniki? Sposób na poręczne ruloniki

Kolejnym powszechnie stosowanym i ciekawym sposobem na złożenie ręczników, który nie powinien sprawić żadnych problemów, jest ułożenie ich w poręczne ruloniki. Na samym początku należy złożyć ręcznik na połowę tak, aby w jak największym stopniu przypominał swoim kształtem kwadrat. Następnie koniecznie jest, aby złożyć jeden róg ręcznika w kierunku środka wcześniej utworzonego kwadratu. W podobny sposób należy potraktować róg ręcznika po przeciwnej stronie. Kolejnym krokiem jest obrócenie tak stworzonej konstrukcji na drugą stronę – tak, aby zgięte rogi skierowane były do dołu. Kolejno ręcznik należy zwinąć, zaczynając od jednego ostrego końca i kierując się w stronę drugiego. Warto zadbać o to, aby konstrukcja zwijana była we właściwie ciasny sposób. Tak zwinięte ręczniki można umieścić w koszyku, jak i bezpośrednio ustawić na blacie w łazience lub położyć na łóżku.

Finezyjne składanie ręczników – stworzenie własnego dzieła sztuki

Składanie ręczników w oryginalne figury przestrzenne jest sztuką, która pochodzi wprost z japońskiego origami. Od swojego pierwowzoru różni ją przede wszystkim kształt bazowy – papier do origami ma kształt kwadratu, a do składania ręczników nadają się niemal każde ręczniki kąpielowe, które przeważnie są prostokątne. Metoda składania ręczników została zmieniona i uproszczona, a ostateczne efekty nie są tak szczegółowe, jak to bywa w przypadku papieru.

Zdarzają się okazje, że właścicielom hoteli, jak i domownikowi podczas specjalnej okazji, zależy na szczególnie finezyjnym złożeniu ręczników. Słonie, łabędzie, kwiaty – to tylko wybrane z wielu propozycje ułożenia tego dobrze znanego kawałka materiału, jakim jest ręcznik. Chcąc nadać ręcznikowi tak wyjątkowy kształt, należy włożyć w cały proces składania dużo więcej trudu. Nagrodą jest osiągnięcie niepowtarzalnego i widowiskowego efektu, który wzbudzi uśmiech na niejednej twarzy.

Warto również pamiętać o tym, iż nawet najbardziej spektakularnie złożony ręcznik nie zachwyci gości, gdy będzie rozciągnięty, poszarzały i stworzony ze złej jakości materiałów. W związku z powyższym, przed przystąpieniem do stosowania któregokolwiek z wyżej opisanych sposobów, warto zadbać o to, aby nasze ręczniki były miłe i przyjemne w dotyku.

ZWOLTEX Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com