window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-74795751-1');
Ręczniki antybakteryjne – na czym polega ich fenomen?

Ręczniki antybakteryjne – na czym polega ich fenomen?

Ręczniki antybakteryjne – na czym polega ich fenomen?

Warunki wykorzystywania tekstyliów w wysokiej wilgotności i wysokiej temperaturze są doskonałe do rozwoju mikrobów, które mogą być niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Szacuje się, iż około 89% ręczników zawiera różnego rodzaju bakterie. Suszenie i konserwacja tekstyliów jedynie w nieznaczny sposób prowadzą do zmniejszenia liczności bakterii, dlatego chcąc wyeliminować te zagrożenia, zaleca się stosowanie tekstyliów w znacznym stopniu ograniczających ryzyko utraty zdrowia, jak ręczniki antybakteryjne.

Co oznacza, że ręczniki są wyprodukowane w technologii antibacterial?

Ręczniki w technologi Antibacterial wykazują właściwości antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybiczne. Zastosowana technologia produkcji z użyciem pirytionianu cynku (ZnP) bądź nano srebra (AG) – nadaje produktom trwałych właściwości ograniczających rozwój patogennych mikroorganizmów, tj. grzybów, bakterii, alergenów i wirusów. W wyniku badań przeprowadzonych przez renomowane jednostki naukowe wykazano skuteczność zachodzącego zjawiska fotokatalizy, które nadaje ręcznikom właściwości higienizujących. Ręczniki antybakteryjne cechują się:

wykończeniem biobójczym – chroni ono zdrowie użytkownika oraz znacznie ogranicza powstawanie nieprzyjemnych zapachów,

wysoką aktywnością antywirusową, przeciwgrzybiczną i antybakteryjną – utrzymuje się permanentnie na podobnym poziomie powyżej 50 cykli prania,

właściwościami samoczyszczącymi – sprawiają, że ograniczona zostaje ilość koniecznych prań, a tym samym redukuje się zużycie produktów.

Ręczniki antybakteryjne – ręczniki z mikrofibry

Ręczniki z mikrofibry cechują się tym, iż bardzo często zawierają dodatki, które wzbogacają je i jeszcze bardziej zachęcają do zakupu. Wśród nich wymienia się właśnie system antybakteryjny. Producenci ręczników tego typu stosują technologie, które m.in. dodają do materiału jonów srebra, posiadających właściwości antybakteryjne. Poza tym bardzo popularną technologią jest także Polygiene, a więc powłoka antybakteryjna, która przeciwdziała rozwijaniu się bakterii, nawet w wilgotnych warunkach. Ręczniki antybakteryjne z mikrofibry zazwyczaj zawierają w zestawie siateczkowy pokrowiec, który znacząco ułatwia jego transport oraz zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Niejednokrotnie jest to także futerał wykonany ze specjalnej pianki.

Warto zauważyć, iż wielu producentów stara się być o krok przed konkurencją i do zestawu dołączają saszetkę z zamkiem błyskawicznym. Bardzo często można również spotkać ręczniki antybakteryjne, które są ręcznikami reklamowymi – w ich przypadku producent stara się, aby spełnić oczekiwania i wymagania klientów. Niektóre z nich stanowią także doskonały element marketingowy, który wykorzystywany jest między innymi przez właścicieli basenów czy siłowni.

Chcąc zainwestować w dobrej jakości ręcznik z mikrofibry, należy wcześniej dowiedzieć się nieco więcej na temat jego poszczególnych typów. Głównymi są frotte i odmiana płaska – przy czym każdy z nich posiada kolejne podziały. Wśród frotte wyróżnia się typ: pętelkową, polarową hybrydę i pluszową. Pierwsza z nich jest połączeniem mikrofibry z cechami wizualnymi. Rodzaj ten idealnie sprawdza się w codziennym stosowaniu w domu, na basenie lub na siłowni, jak i jako ręcznik haftowany czy ręcznik reklamowy. Ręcznik frotte polarowy to ręcznik pośredni pomiędzy pętelką a pluszem, z kolei pluszowy jest rodzajem o krótkim splocie. Jest on najgrubszą odmianą mikrofibry, która cechuje się miękkim chwytem i wysoką gramaturą. Wyżej wymienione rodzaje ręczników z mikrofibry są najbardziej chłonne wśród dostępnych na rynku. Mikrofibra płaska natomiast zajmuje mało miejsca w plecaku lub w walizce. Co więcej, perfekcyjnie sprawdza się na wyprawach outdoorowych. Bardzo szybko schnie i jest lekka w porównaniu do innych rodzajów.

ZWOLTEX Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com