(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-W9NZ6SK'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-74795751-1');
Dlaczego ręcznik z logo to dobry pomysł?

Dlaczego ręcznik z logo to dobry pomysł?

Dlaczego ręcznik z logo to dobry pomysł?

Ręcznik to jeden z najbardziej osobistych przedmiotów. Niestety wielokrotnie bywa tak, iż w jednym mieszkaniu lub domu, pojawia się więcej takich samych ręczników. Taka sytuacja może także pojawić się w szkole czy w miejscu pracy. Nie trzeba wyjaśniać, iż korzystanie z cudzego ręcznika jest bardzo niehigieniczne. Co należy zrobić, aby uniknąć takich pomyłek i nie korzystać z nie swojego ręcznika? Jakie powinny być ręczniki, aby spełniały swoje funkcje?

Ręczniki z logo dla wygody i bezpieczeństwa

Jeden z najprostszych sposobów personalizowania przedmiotów osobistych, takich jak ręczniki, jest ich znakowanie. Stosując współczesne możliwości znakowania tekstyliów, jest to zarówno szybkie, jak i bardzo proste i niedrogie. Jedyne co należy zrobić, to wybrać odpowiedni model ręcznika, kolor i wielkość, a kolejno przygotować projekt znakowania. Znakowanie można wykona jedną z kilku technik, jednak najbardziej estetyczną i najtrwalszą jest haft komputerowy. Jest on wykonywany przy zastosowaniu nici, dlatego ręcznik może być tak samo, jak wcześniej prany w wysokich temperaturach, bez obaw o uszkodzenie zdobienia.

Zazwyczaj możliwe jest samodzielne przygotowanie projektu znakowania ręcznika. W tym celu firmy stosują specjalne edytory graficzne, dzięki którym projekt znakowania może obejmować napis – np. Imię lub motto, grafikę – np. filmowe logo lub wiele innych interesujących rzeczy, pozwalających szybko i bezbłędnie odróżnić własny ręcznik od innych.

Dobry ręcznik kąpielowy to ręcznik szybkoschnący

Zasadniczo ręczniki szybkoschnące stanowią odpowiedź na potrzeby turystów i sportowców, którzy wymagają od ręcznika maksymalnej wydajności przy zachowaniu minimalnej objętości i wagi. Głównym założeniem tego typu ręczników jest wysoka absorpcja wilgoci, jednak też wydajne jej odprowadzanie. Dzięki temu prawidłowo dobrany ręcznik turystyczny po chwili jest suchy i z powrotem można umieścić w plecaku. Wysoki stopień chłonności i szybkość schnięcia uzyskuje się w wyniku wykorzystania drobnych i często „puszystych” włókien, między którymi występuje miejsce na cząsteczki wody oraz zachodzi swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu ta dużo o wiele szybciej odparowuje.

Ręczniki szybkoschnące powinny cechować się przede wszystkim tym, iż chłoną kilkukrotnie więcej wody, niż same ważą, oraz schną kilkakrotnie szybciej od standardowego ręcznika. Podczas zakupu warto spojrzeć, czy w wybranym modelu wykorzystano jakąś specjalną technologię, która poprawia tę funkcję.

Co więcej, ręczniki szybkoschnące powinny zajmować po złożeniu minimalną ilość miejsca, aby dało się je bez komplikacji spakować, oraz muszą niewiele ważyć, by nie stanowiły dodatkowego balastu w trakcie wędrówki. Spora część producentów do swoich ręczników dodaje specjalne pokrowce, ułatwiające ich przechowywanie oraz pozwalające na przytroczenie do plecaka.

W turystyce bardzo ważne są właściwości antybakteryjne, gdyż jeden ręcznik jest stosowany wielokrotnie w trakcie jednej wyprawy. Warto więc wybrać model o właściwościach antybakteryjnych, żeby kontakt z nim nie był ryzykowny, oraz aby nie zaśmierdł. Czasem właściwość tą zapewnia sam materiał, jednak wielokrotnie wynika ona z pokryciem włókna np. jonami srebra.

Rynek oferuje wiele różnych modeli ręczników szybkoschnących, które doskonale nadają się do spersonalizowania poprzez nadruk własnego logo. Jednym z podstawowych materiałów takiego ręcznika szybkoschnącego jest mikrofiba. Natomiast bawełna, choć jest miła w dotyku i niezwykle szybko nasiąka wodą, niestety bardzo długo schnie – z tego właśnie powodu nie produkuje się z niej bielizny funkcyjnej. Innymi typami ręczników szybkoschnących są:

  • Ręczniki frotte – schną około 2x szybciej niż ręczniki wykonane z bawełny, mimo iż wyglądają bardzo podobnie. Są miękkie w dotyku, dość grube i nieco lżejsze niż klasyczne.
  • Ręczniki z weluru – schną około 3x szybciej niż bawełniane, są znacznie lżejsze i cieńsze od tych z frotte. Mają również gładszą powierzchnię, przez co nieco mniej komfortowo się z nich korzysta.