(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-W9NZ6SK'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-74795751-1');
Dlaczego ręczniki nie schną w łazience?

Dlaczego ręczniki nie schną w łazience?

Dlaczego ręczniki nie schną w łazience?

Wydawać by się mogło, iż temat przechowywania ręczników nie jest wcale skomplikowany. Jednak zastanawiając się nad nim nieco dłużej, okazuje się, iż mało kto ma w swojej łazience właściwe warunki do tego, aby prawidłowo suszyć ręczniki. Nie spełnienie kilku wymogów sprawia, że nie schną one odpowiednio. Co zrobić, aby zapewnić ręcznikom odpowiednie warunki do schnięcia?

Dlaczego stojaki na ręczniki do łazienki są takie ważne?

Może się wydawać, iż miejsce na ręczniki w łazience jest oczywiste. Takie przekonanie jest związane z tym, że większość łazienek jest wyposażona w kaloryfer lub wieszaki na stojaki. Niewiele osób jednak wie, iż przechowywanie, zwłaszcza mokrych ręczników w takich miejscach nie należy do najlepszych rozwiązań i powinno stanowić ostateczność.

Dlaczego łazienka nie jest idealnym miejscem do schnięcia ręczników?

Przechowywanie ręczników na wieszakach łazienkowych lub składowanie ich na ciepłym kaloryferze nie zapewnia im możliwości na całkowite wyschnięcie. Mokre ręczniki są siedliskiem bakterii, które przy ponownym zastosowaniu ręcznika przeniesione zostaną na skórę. Po każdym użyciu ręcznika zostają setki bakterii oraz strzępki naszego naskórka. Kiedy taki ręcznik nie dostanie odpowiednich możliwości na to, aby porządne wysechł lub, co gorsza, gdy zostanie on powieszony na gorącym kaloryferze – rozmnażanie bakterii zostanie spotęgowane. Kluczem do odpowiedniej higieny ręczników jest zainwestowanie w specjalistyczne akcesoria łazienkowe lub rozwieszenie ręczników w innym, bardziej przewiewnym pomieszczeniu.

Klasyczne stojaki na ręczniki – pomysł dla dużych łazienek

Osoby, które są szczęśliwymi posiadaczami przestronnej łazienki, powinny postawić na klasyczny stojak na ręczniki. W tym przypadku należy jedynie zastanowić się nad materiałem, z którego został wykonany wieszak oraz nad jego rozmiarem. Dwa najbardziej popularne rodzaje materiałów, które są ogólnodostępne na rynku to stal i drewno bambusowe. Oba te materiały są bardzo trwałe. Wybór najbardziej odpowiedniego jest zależny jedynie od indywidualnych preferencji.

Drewno bambusowe jest bardzo stabilne. Przeważnie drewna o dużej trwałości cechuje niewielka stabilność. Jednak w przypadku drewna z bambusa deski tworzy się z małych elementów, mocno je skręcając – co przeciwdziała powstawaniu między nimi szpar oraz pękaniu. Nic więc dziwnego, że producenci stojaków i wieszaków do łazienki postanowili wykorzystać ten surowiec do produkcji wieszaków na ręczniki i akcesoriów łazienkowych. Co więcej, deski bambusowe mogą mieć różne kolory. Najbardziej popularny jest jednak bambus w kolorze słomkowym, jednak w procesie obróbki termicznej można również uzyskać drewno w kolorze karmelowym, które powstaje w efekcie karmelizacji cukru w bambusie w trakcie obróbki termicznej.

Warto wspomnieć, iż stal często jest wybierana ze względu na trwałość oraz estetykę, która pasuje do surowych, modernistycznych wnętrz. Ten surowiec wykazuje bardzo dobrą odporność na korozję, co sprawia, iż jest właściwym materiałem do łazienki, gdzie wilgoć oraz częsta zmiana temperatur jest na porządku dziennym.

Wieszak na ręczniki w formie drabiny – sprytny pomysł do małych łazienek

Drabinka na ręczniki jest odpowiednia dla osób, które mają niewielką przestrzeń w łazience – gdy zajmuje ona mniej miejsca niż stojaki z ramionami. Jest to również idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie efektywnie wyglądające i funkcjonalne akcesoria.

Innym ciekawym rozwiązaniem są wieszaki łazienkowe na ręczniki. Osoby, które naprawdę nie mają miejsca w swojej łazience na stojaki, powinny wypróbować właśnie tę opcję. Warto jednak pamiętać, aby wieszaki łazienkowe wybierać jak najbardziej podłużne i szerokie, na których możliwe jest równomierne rozwieszenie ręcznika.