(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-W9NZ6SK'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-74795751-1');
Czym kierować się podczas wyboru ręcznika na basen?

Czym kierować się podczas wyboru ręcznika na basen?

Czym kierować się podczas wyboru ręcznika na basen?

Ręcznik jest jednym z basenowych niezbędników. Bez niego trudno wyobrazić sobie wizytę na pływalni. Wybór odpowiedniego ręcznika może w dużym stopniu wpłynąć na komfort użytkowania. Czym więc powinien cechować się dobrze dobrany ręcznik basenowy?

Ręczniki basenowe – jakie są ich rodzaje?

Ba rynku dostępna jest szeroka oferta ręczników basenowych. Różnią się one od siebie kolorem, wielkością i materiałem, z którego są wykonane. Ta ostatnia cecha w znaczny sposób wpływa na zastosowanie i właściwości ręcznika. Poniżej znajduje się krótka charakterystyka najpopularniejszych rodzajów ręczników kąpielowych.

  • Ręczniki bawełniane – są to najbardziej tradycyjne ręczniki. Wykonane są z naturalnego oraz neutralnego dla skóry materiału. Sprawnie chłoną wodę. Decydując się na ręcznik bawełniany na basen, należy pamiętać, by nie zawierał on żadnych domieszek, które obniżą parametry chłonne ręcznika.
  • Ręczniki z mikrofibry – cieszą się coraz większą popularnością wśród pływaków. Największą zaletą takiego ręcznika jest to, że bardzo szybko wysycha. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego materiału ręcznik z mikrofibry skutecznie chłonie wodę. Można nim wytrzeć się szybko i dokładnie. Innymi zaletami tego rodzaju ręcznika jest to, iż są one cienkie i mało ważą, dzięki czemu z łatwością można spakować je do torby lub plecaka.
  • Ręczniki bambusowe – charakteryzują się działaniem ant grzybiczym, antybakteryjnym oraz nie powodują alergii. Ręcznik bambusowy dobrze chłonie nieprzyjemne zapachy oraz wilgoć. To doskonała propozycja dla osób z wrażliwą i delikatną skórą.
  • Ręczniki syntetyczne – tutaj szczególną uwagę należy zwrócić na jakość produktu. W żadnym wypadku nie zaleca się kupować taniego ręcznika syntetycznego, który został wyprodukowany w Chinach. Taki ręcznik szybko się spierze, będzie siedliskiem bakterii i grzybów oraz długo schnie. Wybierając ręcznik syntetyczny, warto postawić na jakość produktu.

Ręczniki szybkoschnące – dlaczego są takie wyjątkowe?

Ręczniki szybkoschnące na basen przeważnie są wykonane z mikrofibry. Ich największą zaletą jest krótki czas schnięcia i duża chłonność wody. Co więcej, mają one niską wagę i ławo się je pakuje do sportowego plecaka. Szybkoschnący ręcznik wykonany z mikrofibry jest doskonałą propozycją dla każdego pływaka, który trenuje zarówno rano, jak i po południu. Taki ręcznik przyda się także w trakcie długich pieszych wycieczek np. w góry – nie będzie stanowić dodatkowego obciążenia w plecaku i szybko wyschnie.

Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru ręczników kąpielowych?

Ręczniki kąpielowe posiadają kilka parametrów, którym warto się przyjrzeć przed zakupem. Wpływają one na komfort użytkowania. Wybierając ręcznik, zaleca się sprawdzić marki, które zaopatrują pływaków. Co więcej, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak:

  • Wielkość – ręcznik na basen nie powinien być ani za mały, ani za duży. Szukając ręcznika do wytarcia twarzy, wystarczy model małych rozmiarów np. 40x60 cm lub 60x90 cm. Na basenie czy plaży zdecydowanie bardziej przyda się większy ręcznik o wymiarach przynajmniej 60x100 cm. Średniej wielkości ręczniki spełnią swoją podstawową funkcję, a także będą łatwe w spakowaniu do plecaka czy torby. Natomiast ręczniki o rozmiarze 60x180 cm pozwolą na wygodne plażowanie.
  • Gramatura – jest jednym z najistotniejszych parametrów decydujących o jakości ręcznika. Im większa wartość tego wskaźnika, tym ręcznik waży więcej, wolniej schnie oraz zajmuje więcej miejsca. Warto o tym pamiętać przy wyborze ręcznika dla siebie.
  • Chłonność – im bardziej chłonny ręcznik, tym lepiej. Na ten parametr ma wpływ rodzaj splotu w konkretnym ręczniku. Gęsty i gruby splot jest gwarancją dobrego pochłaniania wody. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie sprawdzać chłonności zaraz po zakupie, lecz dopiero po pierwszym praniu.
  • Wzory i kolory – kolorowe ręczniki, jak i wzory, które zdecydowanie wyróżniają się na basenie, to czynnik przyciągający klientów. Wzorzyste i kolorowe modele sprawdzają się zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych.