window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-74795751-1');
Co ile dni wymieniać ręcznik w łazience?

Co ile dni wymieniać ręcznik w łazience?

Co ile dni wymieniać ręcznik w łazience?

Jest wiele produktów, które przeciętny użytkownik używa codziennie, a pierze za rzadko. Są to przeważnie rzeczy stosowanie do higieny, np. pościel czy ręczniki. Właśnie w stosunku do nich często występują dylematy odnośnie do częstotliwości ich wymiany. Co ile dni zaleca się wymieniać ręcznik w łazience?

Dlaczego należy wymieniać ręczniki w łazience?

Wydawać się może, iż ręcznikiem wycierane jest umyte już ciało, więc bród na nim nie pozostaje. Okazuje się jednak, iż każdego dnia pozostają na nich miliony bakterii. Podczas wycierania nim ciała, można zostawić na ręczniku resztki naskórka oraz zarazki, które wydziela ludzkie ciało. Poza tym zazwyczaj ręczniki, które wiszą przez cały czas w łazience, chłoną bakterie, które znajdują się w powietrzu. Liczne badania wykazały, iż ludzie stanowczo za rzadko wymieniają swoje ręczniki. Znaczna część osób robi to raz w tygodniu, a zaledwie 7% każdego dnia. W obu przypadkach nie jest to poprawne postępowanie. Naukowcy wykazali, iż nie wszystkie bakterie są szkodliwe, jednoczenie określili, jak często powinno się wymieniać ręczniki w łazience.

Jak często wymieniać ręczniki w łazience?

Niezależnie od tego, czy są to ręczniki dla dzieci, czy może ręczniki kąpielowe, zaleca się wymieniać je minimum 2 razy w tygodniu. Należy zadbać o to, aby ręcznik miał odpowiednie warunki do suszenia. W przypadku gdy zbyt długo pozostaje wilgotny, staje się on bardziej narażony na rozwój bakterii. Poza tym w łazience powinna być właściwa cyrkulacja powietrza, która zapewni jego ochronę. Zadbanie o powyższe czynniki sprawi, że nie będzie konieczne zbyt częste wymienianie ręczników.

Nieco częściej należy wymieniać ręczniki u osób uprawiających sport. Biorąc prysznic po treningu, w ręcznik na siłownie wcielone zostaje jeszcze więcej toksyn, m.in. z potu, który wciąż może pozostawać na skórze. Konieczne jest również rozsądne rozdzielenie ręczników w rodzinie. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby każdy miał swój, wówczas nie nastąpią żadne pomyłki. Dzielenie ręcznika z inną osobą nie jest dobrym pomysłem – a zwłaszcza, gdy ręcznik dla niemowlaka będzie wykorzystywany zarówno przez maluszka, jak i przez osobę dorosłą.

Infekcje, gronkowiec pryszcze – skutki zbyt rzadkiej wymiany ręczników

W sytuacji, gdy ręcznik wydziela zapach, oznacza to, że namnażają się na nim mikroby, więc powinien zostać wyprany. Trudno stwierdzić, czy to, co znajduje się na ręczniku, może wywołać nieprzyjemne konsekwencje. Jednak, w przypadku dzielenia go z innymi, nastaje kontakt z mikroorganizmami, do których ciało nie jest przyzwyczajone – np. gronkowcem złocistym. To może skutkować infekcją albo pojawieniem się pryszczy.

Należy więc być świadomym i rozważnym. A w przypadku wystąpienia obaw o zbyt częste pranie ręczników, które szybko je zniszczy i sprawi, że będą one szorstkie, należy zachować spokój i prać je regularnie 2-4 razy w tygodniu.

ZWOLTEX Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com