(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-W9NZ6SK'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-74795751-1');

eu1-2.png

Wzrost jakości i atrakcyjności wyrobów frotowych rezultatem zakupu i wdrożenia wyników prac B+R.

Cel projektu: III.3 Rozwój B+R w przedsiębiorstwach.

Beneficjent: ZWOLTEX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Projekt zrealizowany pt. „Wzrost jakości i atrakcyjności wyrobów frotowych rezultatem zakupu i wdrożenia wyników prac B+R”, współfinansowanego za pośrednictwem COP ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013, OŚ PRIORYTETOWA III: GOSPODARKA, INNOWACYJNOŚĆ, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, Działanie III.3 Rozwój B+R w przedsiębiorstwach..

Elementy technologii wykończenia tkanin frotowych zostały opracowane w Chemicznej Obróbki Wyrobów Włókienniczych Politechniki Łódzkiej w oparciu o najnowsze rozwiązania  technologiczne.

Osiągniecie założonego celu projektu pt. „Wzrost jakości i atrakcyjności wyrobów frotowych rezultatem zakupu i wdrożenia wyników prac B+R", oznacza nabycie dedykowanej technologii i jej wdrożenie, co jest działaniem charakteryzującym się innowacyjnością na skalę globalną i w rezultacie pozwoli na wejście na rynek z produktem, konkurencyjnym w stosunku do dostępnych obecnie produktów na rynku światowym. Realizacja projektu, a więc wprowadzenie do produkcji nowoczesnej, innowacyjnej technologii i nowatorskich rozwiązań technicznych umożliwiło  realizację celu podstawowego, tj.  wprowadzenie na rynek nowego, innowacyjnego produktu, czyli wyrobów frotowych o niespotykanych parametrach jakościowych, wytrzymałościowych i estetycznych. To nowa innowacyjna technologia pozwoliła na wprowadzenie na rynek wyrobów frotte  o 20% bardziej objętościowych w stosunku do istniejących  na rynku . Obniżenie temperatury obróbki bawełny i szerokościowy  proces w stanie swobodnym przebiegu tkaniny frotte pozwoliło  na unikniecie przegrzewania bawełny  , zachowania przez włókna bawełny naturalnej sprężystości i elastyczności dając podstawę pod wyrób atrakcyjny dla klienta . Wprowadzenie w ramach innowacyjnej technologii części nowej generacji reaktywnych barwników wielofunkcyjnych pozwoliło na poprawę trwałości koloru  z uwagi na wyższe związanie barwnika z włóknem do 92% .  

Z powyższego wynika, iż wdrożenie założeń koncepcji technologicznej, wprowadzającej  innowację procesową umożliwiło jednocześnie rozszerzenie asortymentu  produktów, a więc wprowadzenie także innowacji  produktowej. Zastosowanie w procesie produkcji  dedykowanej technologii umożliwiło podniesienie poziomu technicznego zakładu, znacząco zmniejszyło koszty produkcji i stworzyło podstawy wzrostu konkurencyjności firmy na rynku . Realizacja projektu : rozpoczęcie październik 2013 , zakończenie grudzień 2014. Produkty Zwoltex wyprodukowane w opisywanej powyżej technologii  są w pełni bezpieczne dla użytkowników i zgodne z międzynarodowymi normami Oeko-Tex® Standard 100.

Wartość projektu : 3 012 214,47  zł

Dofinansowanie :   1 434 400,50  zł

Projekt został zrealizowany.

WRÓĆ

ZWOLTEX Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com