Wdrożenie autorskiej technologii produkcji tkanin płaskich o obniżonej tendencji do płowienia koloru oraz o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych.

Cel projektu: zwiększenie konkurencyjności Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Beneficjent: ZWOLTEX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Projekt pn. „Wdrożenie autorskiej technologii produkcji tkanin płaskich o obniżonej tendencji do płowienia koloru oraz o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych”, współfinansowanego ze środków regionalnego programu operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2014-2020 oś priorytetowa II: innowacyjna i konkurencyjna gospodarka ,  Działanie : II.3 Zwiększenie konkurencyjności MŚP , Poddziałanie II.3.1 : Innowacje w MŚP.

Produkt wdrożenia to ŻAKARDOWO TKANE ŚCIERECZKI KUCHENNE ZWOLTEX - to najwyższa jakość surowców, doskonała chłonność i atrakcyjne wzornictwo. Wykonane w unikalnej technologii ANTIBACTERIAL BIO ACTIVE TECHNOLOGY - zachowują na długo piękne kolory oraz nabywają trwałych właściwości antybakteryjnych i antygrzybicznych.

Technologia ta polega na uszlachetnieniu w procesie produkcji ściereczek kuchennych poprzez użycie środków przeciwdrobnoustrojowych i nieograniczonego absorbera UV, stanowiących mieszaninę pirytionianu cynku (ZnP) oraz bieli tytanowej (dwutlenek tytanu) czego efektem końcowym jest obniżenie tendencji do płowienia kolorów oraz uzyskanie właściwości antybakteryjnych i antygrzybicznych. Wyniki prac zostały zgłoszone do ochrony patentowej. 

Badania laboratoryjne potwierdzają, że ściereczki Zwoltex wyprodukowane a Badania laboratoryjne potwierdzają, że ściereczki Zwoltex wyprodukowane w ANTIBACTERIAL BIO ACTIVE TECHNOLOGY zdecydowanie dłużej zachowują walory estetyczne poprzez eliminację efektu „płowienia kolorów” oraz posiadają trwałe właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

Ściereczki ZnP  Zwoltex wyprodukowane w ANTIBACTERIAL BIO ACTIVE TECHNOLOGY są w pełni bezpieczne dla użytkowników i zgodne z międzynarodowymi normami Oeko-Tex® Standard 100

Wartość projektu: 10 590 300.00 zł

Dofinansowanie: 3 499 965.00 zł

Projekt został zrealizowany.

WRÓĆ

ZWOLTEX Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com