window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-74795751-1');
Czym kierować się przy wyborze ręcznika plażowego?

Czym kierować się przy wyborze ręcznika plażowego?

Czym kierować się przy wyborze ręcznika plażowego?

Ręcznik plażowy jest jednym z podstawowych atrybutów każdego plażowicza. Jest to przedmiot wielofunkcyjny i praktyczny, który służy zarówno do wycierania ciała po wyjściu z wody, do leżenia, otrzepywania stóp z piasku, jak i do ochrony przed chłodnym wiatrem. Czym powinny charakteryzować się ręczniki plażowe, aby idealnie spełniały swoje funkcje, a zarazem były atrakcyjnie wizualnie?

Wielkość ręcznika na basen i plażę

Jednym z istotnych parametrów ręcznika, który doskonale sprawdzi się na basenie i na plaży, są jego wymiary. Powinien być on o wiele większy niż domowe odpowiedniki. Warto zastanowić się, czy będzie on wykorzystywany jako koc, który zapewni doskonałe miejsce do opalania i wylegiwania, czy może będzie on jedynie przyborem do wycierania. Niezależnie od wyboru, ręcznik plażowy powinien umożliwić okrycie całego ciała, osłonić je przed wiatrem oraz wytrzeć wilgoć. Typowe ręczniki plażowe mają mniej więcej: 100×180 aż do 135×200 cm.

 

Rodzaje ręczników plażowych

Ręczniki plażowe można podzielić na kilka rodzajów:

  • Ręcznik plażowy z bawełny egipskiej – na pierwszy rzut oka podobny do modelu bawełnianego frotte. Podstawową różnicą jest rodzaj bawełny – w tym rodzaju obecna jest 100% bawełna egipska, która jest nieco bardziej miękka. Co więcej, ręczniki plażowe są z jednej strony frotte, z drugiej natomiast z tzw. weluru (przecięte pętelki), które podczas stosowania lepiej chłoną wodę i są bardziej miękkie.

  • Ręcznik plażowy bawełniany frotte – najbardziej popularny ręcznik, będący klasykiem, zrobiony z tzw. frotte (pętelki dwustronne). Cechuje się tym, iż dobrze chłonie wodę, jest miękki i zazwyczaj w rozmiarze 100×170 – a więc idealny dla jednej osoby dorosłej. W walizce zajmuje on podobną ilość miejsca co duży ręcznik łazienkowy.

  • Ręcznik plażowy typu FOUTA – jest on wykonany z polycottonu (60% bawełny oraz 40% poliesteru) na jego końcach znajduje się niewielkie frędzie, nieco przypominające lekki pled. Jest to wygodny, miękki ręcznik plażowy zajmujący nieznaczną ilość miejsca w torbie podróżnej. Cechuje się tym, iż szybko schnie, jest relatywnie cienki, a rozmiar dla jednej osoby wynosi 150-160×90 cm.

  • Mandala – Pareo – jest to ręcznik plażowy wykonany ze 100% bawełny. Grubością i rodzajem przypomina tradycyjne bawełniane prześcieradło. Powstałe w manufakturze, proces farbowania przebiega manualnie (nie jest to popularny druk cyfrowy, a tkanina może mieć niewielkie niedoskonałości ze względu na sposób nałożenia farby). Jego dużą zaletą jest wielkość (210x230 cm), dzięki której pomieści on nawet kilka osób. Co więcej, po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.

Ręcznik plażowy – czy design ma znaczenie?

Kolor oraz wzór ręcznika jest indywidualną sprawą, zależną od gustu użytkownika. Można zdecydować się na najmodniejsze wzory sezonu lub postawić na wybór ręcznika pod kolor kostiumu kąpielowego. W przypadku gdy najważniejsza jest praktyczność, rekomendowane są ręczniki plażowe w stonowanych, ciemniejszych barwach. Warto pamiętać, iż żywe, soczyste kolory mogą stracić swoją barwę pod wpływem słońca i słonej wody. Ważne, aby po zetknięciu z wodą ręcznik plażowy nie farbował, ani nie blakł, co należy sprawdzić wcześniej, w trakcie prania. Jasne kolory ręczników są dobrym rozwiązaniem na plażę jedynie wtedy, gdy mają kontakt wyłącznie z leżakiem – ich bezpośredni kontakt z piaskiem i mokrym ciałem szybko przyczyni się do powstania zabrudzeń.

Ręczniki plażowe szybkoschnące z mikrofibry

Niesamowitym odkryciem ostatnich lat okazały się ręczniki wykonane z mikrofibry. Ich niewątpliwą zaletą jest bardzo krótki czas schnięcia oraz wysoka wchłanialność wody. Ponadto są one bardzo lekkie i cienkie, dlatego rekomendowane są dla podróżników, którzy nie mogą pozwolić sobie na ciężki bagaż. Taki model ręcznika sprawdzi się zarówno na plaży, jak i na basenie – zwłaszcza wtedy, gdy wykorzystywany jest jedynie do osuszania ciała. Na leżaku bądź piasku wygodniej będzie leżeć na większym i bardziej miękkim, tradycyjnym ręczniku.

ZWOLTEX Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com